Predný pohľad na i30 turbo


Zoznámte sa s najrýchlejším modelom i30 všetkých čias! Hyundai i30 Turbo prichádza v športovejšej 3-dverovej alebo praktickejšej 5-dverovej verzii. Na prvý pohľad vás upúta svojou dominantnou šesťuholníkovou prednou maskou, novými 18-palcovými kolesami s diskami z ľahkých zliatin v unikátnom športovom prevedení, športovo tvarovaným predným nárazníkom so samostatnými LED svetlami denného svietenia a zadným nárazníkom s dvomi samostatnými chrómovými koncovkami výfuku a stredovým difúzorom.

Zadný pohľad na i30 turbo


Model i30 Turbo bol vyladený v testovacom stredisku Hyundai Motor na slávnom závodnom okruhu Nürburgring v Nemecku, aby ponúkol mimoriadne potešenie zo športovej jazdy. Na podvozku i30 Turbo sú použité športové tlmiče a ich jazdné vlastnosti sú naladené tak, aby poskytli športový jazdný zážitok bez významného obmedzenia komfortu, ktorý oceníte pri bežnom každodennom používaní.


Interiér vozu i30 turbo

V interiéri, ktorý je ladený do červenej farby vrátane obloženia stĺpikov a stropného panelu, je pre oživenie vzhľadu využitá kontrastná červená farba na prešívaní sedadiel a volantu a vo výplniach dverí. Predné sedadlá s bočnicami v červenej farbe ponúkajú výrazné športové tvarovanie a poskytujú vynikajúcu bočnú oporu. Hyundai i30 Turbo sa odlišuje aj unikátnym dizajnom prístrojovej dosky, hlavice radiacej páky a ďalšími detailami.

Predný pohľad na i30 turbo


Pod kapotou nájdete preplňovaný zážihový motor 1,6 T-GDi s výkonom 186 koní (137 kW), s ktorým i30 Turbo vyvinie maximálnu rýchlosť až 219 km/h a dokáže zrýchliť z nuly na 100 km/h za 8 sekúnd. Motor využíva prepĺňanie turbodúchadlom, priame vstrekovanie paliva a dvojité nezávislé časovanie sacích a výfukových ventilov. Výkon sa na kolesá prenáša prostredníctvom 6-stupňovej manuálnej prevodovky.


Štandardná špecifikácia i30 Turbo zahŕňa okrem 18“ kolies s diskami z ľahkých zliatin a atraktívnych športových prvkov aj dlhý zoznam prvkov komfortnej a funkčnej výbavy, medzi ktorými nechýbajú napr. bixenónové adaptívne svetlomety, LED denné svetlá, ale aj 7 airbagov vrátane kolenného u vodiča, vyhrievané športové predné sedadlá, inteligentný kľúč a štartovanie tlačidlom, automatická dvojzónová klimatizácia, prístrojový panel SuperVision, automatické stierače a svetlomety a samostmievajúce vnútorné spätné zrkadlo, tempomat, zadný parkovací asistent, elektrická parkovacia brzda, audiosystém so 6 reproduktormi, Bluetooth handsfree a ovládanie na volante.

Na želanie je možné výbavu i30 Turbo ďalej rozšíriť o varovný systém neúmyselného vybočenia vozidla z jazdného pruhu LDWS, integrovanú navigáciu s obrazom zadnej parkovacej kamery na displeji a panoramatické strešné okno.

Vyhradenie práva na zmeny
Všetky informácie na stránke sú dočasné, podliehajú zmenám bez predchádzajúceho upozornenia a slúžia len na účely predbežného oznámenia. Možné odchýlky v zobrazení farieb vozidla sú spôsobené obmedzeniami technológie grafického zobrazenia. Zobrazené produkty sa zhodujú s ponukou a s radom vybavenia pre európske trhy. Vozidlá zobrazené na stránke môžu byť vybavené dodatočným príplatkovým vybavením a na stránke nemusia byť uvedené všetky modelové verzie. Spoločnosť Hyundai Motor Czech s.r.o., org. zl. Slovakia si vyhradzuje právo na vykonanie zmien v špecifikáciách a v obsahu vybavenia bez predchádzajúceho upozornenia. Podrobnosti sa dozviete u predajcu vozidiel Hyundai a v cenníkoch.